Zapraszamy na obiekty

Hala Widowiskowo-Sportowa "Azoty"
Kryta Pływalnia
Stadion Sportowy "Kuźniczka"

Studio Zdrowia

Opis zajęć
 

PILATESgłównym celem ćwiczeń pilatesowych jest rozciągnięcie, uelastycznienie i wzmocnienie mięśni. Dzięki temu poprawie ulega postawa ciała i wyszczupla się sylwetka. Zyskuje kręgosłup - zmęczony codzienną pracą i podatny na bóle i choroby. Pilates nie wymaga dużo siły, nie jest więc metodą ćwiczeń, która szybko męczy i zniechęca. Dzięki różnorodności ćwiczeń i postawieniu na ich jakość, nie ilość, nie pozwala na nudę. Jedną z ważniejszych zasad pilatesowych jest koncentracja na wykonywaniu ćwiczenia. 

 

ZDROWY KRĘGOSŁUPto zajęcia przy relaksującej muzyce oparte o ćwiczenia wzmacniające, oddechowe i rozciągające. Zajęcia ukierunkowane są na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych oraz stabilizujących postawę ciała. Treningi wpływają na zmniejszenie i likwidację bólów kręgosłupa, bioder i karku. Szczególnie zalecane osobom o siedzącym trybie życia. Zajęcia odbywać się będą z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu (Fitt Ball, dyski stabilizujące, laski gimnastyczne) oraz z zastosowaniem różnych elementów takich form jak Joga, Pilates , Tai-Chi oraz stretchingu.

 

JOGA- regularna praktyka Jogi pomaga utrzymać ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym, zwiększając pojemność płuc, usprawniając system nerwowy i hormonalny, równoważąc metabolizm, poprawiając pracę układu krążenia, wzmacniając system odpornościowy oraz pomagając ciału zrelaksować się. Jej działanie jest dużo bardziej holistyczne niż tradycyjnych ćwiczeń fizycznych, jak np. aerobiku, ponieważ oprócz ciała angażuje całą naszą istotę.

 

AQUA FITNESS wodna gimnastyka już od dawna stosowana była jako forma rehabilitacji, bo dzięki właściwościom wyporowym wody ćwiczenia w niej wykonywane nie obciążają układu ruchu, a więc kości, stawów i mięśni. Aqua fitness jest zatem bezpiecznym rodzajem aktywności zarówno dla osób z nadwagą, cierpiących z powodu bólów kręgosłupa, z zaawansowaną osteoporozą, jak i po przebytych urazach kości i stawów.

 
 
Kod pocztowy: 47-220
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Ulica: Grunwaldzka 71
Telefon:77 4723138